Królowa balu. Brzydsza siostra 2 / Zapowiedzi

“Królowa balu. Brzydsza siostra 2” – Co zrobić, jeśli wymarzony książę nie chce zaprosić cię na bal?

Królowa balu. Brzydsza siostra 2” to kolejna niezwykle udana powieść dla nastolatek autorstwa Sariah Wilson. Tym razem głównym motywem jest nadchodzący bal, który stanowi najważniejsze wydarzenie w szkolnym życiu naiwnej, ale też szalonej nastolatki Mattie Lowe. To drugi tom z serii opowiadającej uwspółcześnioną historię bajkowego Kopciuszka, gdzie akcja toczy się z perspektywy tej drugiej, “brzydszej” siostry.

Jak to jest być zawsze tą drugą, mniej idealną, dziewczyną

Mattie Lowe mimo że udało jej się zdobyć serce wymarzonego chłopaka Jake’a Kingstona, z którym oficjalnie się umawia, a nawet wygrać szkolne wybory, to wciąż nie wierzy w siebie. Dziewczyna nie może doczekać się nadchodzącego balu. Ma w głowie snuty od wielu nocy plan na idealną kreację, taniec z ukochanym, a nawet wyobraziła już sobie, jak Jake ma zaprosić ją na to niezwykle ważne wydarzenie. Jest zrozpaczona, że rzeczywistość nie chce nagiąć się do jej oczekiwań. Nawet chłopak, który jest jej całym świecie, nie chce domyślić się jak ważne jest dla niej to, by w końcu złożył jej propozycję wspólnego spędzenia uroczystego wieczoru. Nastolatka jest sfrustrowana i sądzi, że cały świat sprzysiągł się przeciwko niej.

Jakby czytając jej w myślach, pojawia się nowa nieoczekiwana przeciwność losu. W szkole część uczniów zawiązuje grupę sabotującą wymarzoną imprezę Mattie. Dziewczyna nie ma pojęcia, o co też może im chodzić. Czy jest na ziemi ktoś, kto nie lubi przyjęć? Żeby najważniejszy bal w jej życiu Mattie jako przewodnicząca musi coś jak najszybciej wymyślić, żeby przeciwdziałać zbliżającej się katastrofie – odwołaniu całej imprezy. Władze szkolne przecież nie mogą urządzać zabawy wbrew uczniom, to przecież miała być nagroda, a nie kara.

Czy genialny plan na idealną imprezę szkolną runie w gruzach?

Podczas gdy Matti dwoi się i troi by wszystkie szczegóły organizacyjne były dopięte na ostatni guzik, pojawia się nowa trudność. Powoli straciła już nadzieję na przypływ romantyzmu ze strony swojego chłopaka, ale on na domiar złego zaczyna się podejrzanie zachowywać. Mattie nie ma pojęcia o co może mu chodzić. Może się okazać, że nie tylko jako niezaproszona przez nikogo będzie zmuszona iść na bal sama, ale jeszcze przed imprezą zostanie singielką. Czy Jake stracił zainteresowanie spotykaniem się z Mattie?

Kontynuacja tomu “Brzydsza siostra. Tylko frajerki liczą na wróżki chrzestne” jest jeszcze bardziej szalona i poplątana od poprzedniej części. Czytelniczki mogą z rozbawieniem śledzić naiwne rozmyślania i dylematy nastolatki, która nie przestaje utrudniać sobie życia.

Drzewo zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Author

biuro@seodot.pl